Întâlniri ale Asociaţiei Tinerilor Ortodocşi Români (A.T.O.R.) filiala Iaşi la Biserica „Vovidenia”

Activități Ianuarie 5, 2011

Anul trecut tinerii care fac parte din Asociaţiei Tinerilor Ortodocşi Români (A.T.O.R.) filiala Iaşi s-au putut întâlni la Biserica Vovidenia din Iaşi. Aici s-au organizat săptămânal întâlniri cu elevii tuturor liceelor în care A.T.O.R. are activitate.
A.T.O.R. Iaşi se bucură de susţinerea Înalt Preasfinţitului Părinte Teofan, Arhiepiscopul Iaşilor şi Mitropolitul Moldovei şi Bucovinei, cel care le-a dat, de altfel, şi binecuvântarea să desfăşoare activităţi la Biserica Vovidenia.
Marţi, 4 mai 2010, la ora 17:00, după slujba Paraclisului Maicii Domnului, la Biserica Vovidenia din Iaşi, Înalt Preasfinţitului Părinte Teofan a ţinut un cuvânt „Despre încredere”, încercând astfel să răspundă întrebărilor tinerilor.
Mai multe detalii puteţi citi într-un articol apărut în Ziarul „Lumina”.

Citește alte articole despre: ATOR Iași